Najlepsze wróżby czyli sms od 73077-Państwu już podziękujemy!

Konrad Krawczuk Mobilne Skomentuj

Jeden z czytelników mojego bloga (to, to ma czytelników? Dziękuję wam!) nadesłał pytanie o to co zrobić z smsami od numeru: 73077.
Poszperałem trochę w sieci i znalazłem taki link http://www.wroz.eu/regulamin/, po przeczytaniu regulaminu wystosowałem email do wlaściciela portalu pisząc co następuje:

Witam serdecznie,
proszę o udzielenie informacji na temat istniejących możliwości zrezygnowania z subskrypcji w Państwa bazach danych. Przystąpienie do subskrypcji i pojawienie się w Państwa bazach po wcześniejszym wysłaniu sms/ połączeniu tel. z numerami 73077,73117,73004, 708-577-557 lub *733337 prowadzi do nieustającego zasypywania osób „złapanych” do bazy- spam smsami. Śledząc regulamin na jednej z należących do Państwa klientów stron czytamy:

§ 3 ust. 8 [...] Użytkownik ma prawo do zrezygnowania z udzielonej zgody – każde tego typu zgłoszenie powinno zostać złożone w trybie reklamacyjnym opisanym w § 3 ust. 4 niniejszego Regulaminu. Zgłoszenie musi zostać opatrzone numerem telefonu oraz jasno sprecyzowanym żądaniem, aby Organizator był w stanie jednoznaczny sposób określić charakterystykę zgłoszenia.

A w § 3 ust. 4 znajdujemy zaś:

[...] Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.najlepszewrozby.pl oraz na www.wroz.eu.

Nie ma w tym paragrafie ani słowa, o tym jak zrezygnować z subskrypcji. Ponieważ uważam ten fakt za celowe naciąganie powyższą wiadomość email z zapytaniem- na ile legalne są takie działania wysyłam do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jednocześnie prosząc Państwa o udzielenie możliwie jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi na moje pytanie.

Na powyższe otrzymałem następującą odpowiedź:

Witam,
Zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie wroz.eu lub najlepszewrozby.pl
wystarczy wysłać do nas maila na adres reklamacja@najlepszewrozby.pl z
numerem telefonu dla którego usługa powinna zostać wyłączona.

Z wyrazami szacunku,
Kamila Sokołowska

Fajnie, że odpisali cokolwiek ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu, ze wciąż chcą nas zrobić w balona więc aby nie być gołosłownym napisałem do UOKIK co poniżej:

Witam serdecznie,
jako prowadzący bloga „o wszystkim i o niczym” już jakiś czas staram się walczyć ze spółkami wysyłającymi SMS spam. Większość przypadków kończy się na wnikliwej analizie regulaminu i odnalezieniu zapisu dotyczącego tego „jak zrezygnować”. Tym razem jednak moi czytelnicy podsunęli mi szczególnie uciążliwą jednostkę, która która w sposób moim zdaniem celowy wprowadza swoich klientów błąd nie podając ewidentnie sposobu na wypisanie się z newslettera przychodzącego od numerów: 73077,73117,73004, 708-577-557 lub *733337.
Informacja ta zawarta jest faktycznie w regulaminie- jest to jednak zupełnie inne „miejsce regulaminu” niż wskazują na to wcześniejsze zapisy. Podtrzymuję więc, że jest to moim zdaniem celowe wprowadzanie w błąd.

I tu moje pytanie do Państwa na ile działanie firmy, której dane podaję poniżej są legalne? Czy nie jest naciąganiem układanie regulaminów swoich klientów w taki sposób aby nigdy i nigdzie nie podać sposobu na wypisanie się z subskrypcji?

Firma, która organizuje wysyłkę spam smsów to:

Mobile Marketing Center Sp. z o. o.
Świętokrzyska 30/63
00-116 Warszawa
NIP 525 252 55 90

Za wszelką udzieloną pomoc dziękuję w imieniu swoim i swoich czytelników.

Na powyższego maila do UOKIK odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem.Dla Państwa mam jednak podsumowanie w formie jednego zdania.

Na skróty:
Aby wyzwolić się z sieci MMC Sp. z o.o. należy wysłać email z prośbą o usunięcie numeru telefonu z ich bazy na adres:  reklamacja@najlepszewrozby.pl 

Konrad KrawczukNajlepsze wróżby czyli sms od 73077-Państwu już podziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *